XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek za nami. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: Biblioteka. Otwierasz. Zamykasz. Podkreśla ono rolę biblioteki jako miejsca otwartego na wiedzę, kulturę i lokalną społeczność – przestrzeń przygody, inspiracji, spotkań oraz nieustannego odkrywania. W Filii Nr 1 "otworzyliśmy drzwi" dla dzieci i młodzieży. Odwiedziły nas tłumnie dzieciaczki z Samorządowego Przedszkola Nr 1, Samorządowego Przedszkola Nr 2, Przedszkola Bambini, Niepublicznego Przedszkola Specjalnego, Gadu Gadu Punktu Przedszkolno – Terapeutycznego AKSON, Żłobka Samorządowego, Zespołu Szkół Specjalnych. Oprowadzaliśmy po naszej bibliotece, zachęcając do odkrywania naszych zasobów. Były wycieczki biblioteczne, głośne czytanie, oglądanie książeczek, wystawy książkowe, konkurs "Kolory Czytania", prezentacja multimedialna "Historia książek".
Dziękujemy wszystkim za piękne życzenia motywujące do dalszej pracy i podejmowania działań, które to owocują nowymi pomysłami do pracy z książką i dziećmi.

