14. maja w Filii nr 3 odbyło się spotkanie Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku . Zespół literacki "Gęsie Pióro " uświetnił w ten sposób Dzień bibliotekarza i Tydzień bibliotek . Kierownik filii Małgorzata Małek przyjęła od Pani Marii Kity i pozostałych uczestników spotkania , życzenia zdrowia ,pomyślności i dalszej owocnej pracy oraz rozwoju czytelnictwa ,dla siebie i innych pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju .
Członkowie "Gęsiego Pióra" pod kierunkiem Pani Marii Kity , odczytali również wiersz napisany specjalnie dla "Biblioteki na Włosiankarskiej" i pracującej tam od lat "Pani Małgosi ". Pierwsze spotkania Seniorów z "Gęsiego Pióra"w Filii nr 3 na ulicy Włosiankarskiej odbyły się w 2013 roku ,w poprzedniej siedzibie filii w budynku LOK-u .
Kolejnym punktem spotkania w bibliotece było czytanie wierszy polskich poetów o wiośnie. Każdy z uczestników spotkania odczytał dwa wybrane wiersze .Była to poezja różnorodna , od wierszy dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej po Czesława Miłosza , czy słynnego "Słowika", co chodził piechotą .
Jak zwykle spotkanie przebiegło w miłej i przyjacielskiej atmosferze ,w przyjaznej przestrzeni Filii nr 3 na ulicy Włosiankarskiej .

